تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار
http://up.p30room.ir/uploads/138738602031651.jpg

در روز چهارم سپتامبر سال 2013 اسكادران 337 تست و ارزیابی نیروی هوائی آمریكا ، یك بمب افكن B-1B را بر فراز خلیج مكزیكو به پرواز درآورد تا اثبات كند كه این بمب افكن بال متغیر ( كه Lancer هم نامیده می شود ) می تواند در حملات بر علیه اهداف سطحی دریائی مورد استفاده قرار گیرد . یا به عبارت دیگر می توان گفت كه هدف از انجام این ماموریت ارزیابی و بهبود توانائی های بمب افكن های B-1 بوده است .

طبق گزارش وب سایت پایگاه هوائی Dyess ، این بمب افكن 6 بمب را رها ساخت كه در میان آنها یك بمب لیزری 500 پوندی GBU-54  و بمب های 500 و 2000 پوندی موسوم به (JDAM) نیز وجود داشت .

سرهنگ دوم آلخاندرو گومز افسر پروژه های ویژه اسكادران 337 گفت : " نتیجه این ارزیابی ، آنچه را كه پرسنل ما از قبل هم می دانستند اثبات نمود : ما می توانیم اهداف دریائی را نیز مورد حمله قرار دهیم. آنچه كه ما از این آزمایشات بدست آوردیم به فرماندهان عملیاتی این اطمینان را می دهد كه ما قادریم تا ماموریت هایمان را كاملا بانجام برسانیم " .

در این ماموریت كه " ارزیابی و بهبود تاكتیك های دریایی " یا TD&E نام داشت ، برای بمب افكن B-1  وظیفه جستجو ، و درگیری با قایق های كوچك با استفاده از سلاح های موجود دیده شده بود كه این سلاح ها در تمام شرایط جوی مورد استفاده قرارمی گیرند.

تصاویر دراماتیكی كه در این پست قرار داده شده در جریان ماموریت گرفته شده و نشان می دهد كه این بمب افكن به نحو بسیار موثری به اهداف از پیش تعیین شده دست یافته است . با دیدن تصویر فرود بمب GBU-10  بر روی قایق چند ثانیه قبل از اصابت ، عبارت " استفاده از پتك برای شكستن گردو " به ذهن متبادر می گردد .

طبقه بندی: خبر و تحلیل های نظامی، 
برچسب ها: GBU-10، Rockwell B-1B Lancer، انهدام یك قایق توسط یك بمب لیزری رها شده از یك بمب افكن B-1B، ارزیابی و بهبود تاكتیك های دریایی، TD&E،
دنبالک ها: آشنایی با هواپیمای بمب افکن دور برد استراتژیک B-1 Lancer،
ارسال توسط مهران
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه