تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 28 آبان 1392
http://up.p30room.ir/uploads/138488310638081.jpg

ارتش روسیه مدل جدیدی از اخلالگرهای راداری چند منظوره موسوم به 1RL257 Krasukha-4 را دریافت کرده است که دارای قابلیت های ضدراداری و جنگ الکترونیک قدرتمندی نسبت به نسل پیشین خود است.

این اخلالگر که توسط کارخانه الکتروشیمیایی Bryansk ساخته شده است دارای قابلیت اخلال در گستره ی وسیع از باندهای فرکانسی (Broadband) بوده و مکمل نسل قبلی جمرهای krasukha-2 که پیشتر در خدمت ارتش روسیه بوده ، میباشد و قابلیت های جنگ الکترونیک تدافعی واحدهای رزمی روسی را بشدت افزایش میدهد.

در حال حاضر اطلاعات محدودی از این سیستم منتشر شده اما بنابر اطلاعات منتشره از خبرگزاری های رسمی روسیه ، قابلیت های این سامانه "بی همتا" و تمرکز سیستم های اخلالگر این سامانه در درجه ی اول روی اخلال زیرسیستم های پلتفرم های راداری و شناسایی هواپایه ("رادارهای پرنده") از جمله هواپیمای شناسایی E-8 Joint STARS و پهپادهایی چون MQ-1 Predator و Global hawk بوده و در درجه ی دوم ، ماهواره های نظارت و شناسایی رادیویی از جمله ماهواره های سری Lacrosse آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری RT ، برد جنگ الکترونیک این سامانه ی قدرتمند 300 کیلومتر میباشد و اخلال های تحمیل شده توسط این سیستم علاوه بر سیستم های نظارتی ، باعث اختلال در عملکرد موشک های با هدایت رادیویی خواهد شد.

با توجه به تصاویر منتشر شده از آنتن های این سیستم ، بنظر میرسد سیستم اخلالگر با یک آنتن جهت یابی راداری (Radio Direction Finding) مشابه آنچه در رادارهای پسیو استفاده میشود ، جهت یافتن جهت منابع انتشار سیگنال های راداری (رادارهای پرنده ، پهپادها) نسبت به سیستم و متمرکز کردن امواج جمینگ کوپل گردیده است.

http://up.p30room.ir/uploads/138488310663422.jpg

کلیپ این سامانه را از اینجا دانلود کنیدمنابع :

میلیتاری

http://rt.com/news/r...mer-drones-864/

http://voiceofrussia...e-attacks-2708/

طبقه بندی: ماهواره و جنگ الكترونیك ، 
برچسب ها: سیستم اخلالگر Krasukha-4، چتر حفاظتی جدید واحدهای روسیه، سیستم اخلالگر، Krasukha-4، اخلالگرهای راداری چند منظوره 1RL257 Krasukha-4، اخلالگرهای راداری چند منظوره، 1RL257 Krasukha-4،
ارسال توسط مهران
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه