تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 19 مهر 1392
http://up.p30room.ir/uploads/138150881667042.jpg

در طول سال، مقامات رسمی همواره می گفتند که برنامه ی جنگنده F- 35 در مسیر خود و در حال حرکت می باشد اما اگر توقف این برنامه توسط دولت آمریکا برای مدت زمان طولانی ادامه یابد، این تاخیر تاریخی باعث سقوط این جنگنده برای یک بار دیگر و با توجه به برنامه JSF خواهد شد.

سپهبد کریستوفر بوگدان ، رئیس دفتر برنامه F- 35 ( جی پی او ) در بیانیه ای که در روز پنجشنبه منتشر شده گفت : تعطیل شدن فعلی دولت فدرال همراه با مرخصی طولانی برای کارمندان (از اوایل سال جاری) بیشترین ضرر را برای برنامه F- 35 بهمراه خواهد داشت . تعطیلی این طرح تأثیر منفی روی توانایی ما برای انجام آزمون های پرواز و همچنین قسمتهای دیگری از این برنامه مانند توسعه و تحویل هواپیما و حفظ ناوگان را در معرض خطر تاخیر و اختلال قرار می دهد.

سپهبد بوگدان همچنین گفت : حفظ پایدار این برنامه یکی از محرک های اصلی برای نگه داشتن جنگنده ی F- 35 در مسیر توسعه و بودجه است . نگاه رو به جلوی دولت ، ما را قادر خواهد ساخت که به درستی و دوباره و با سرعت بیشتر به ماموریت خود ادامه دهیم .

در اصل، تاخیر اجرای این طرح، بسیاری از آژانس های مدیریتی و طرف قرارداد وزارت دفاع ( DCMA ) رانیز با مشکلات فراوانی درگیر کرده است که موجب تعطیلی بسیاری از آنها شده است . نظارت بر پروژه ها و خرید عمده و حسابرسی و تصویب حساب و کار بر روی سیستم های عامل نظامی از اصلی ترین کارهای وزارت دفاع (DCMA) می باشد.

http://up.p30room.ir/uploads/138150909745081.jpg

در حالی که یک مقام پنتاگون تایید کرد که در (DCMA) کارگران هنوز فعال هستند اما در طرح جنگنده ی F-35 و کارخانه لاکهید مارتین در فورت ورث، تگزاس این احتمال وجود دارد که بهره وری به میزان زیادی کاهش یافته باشد . در وهله ی نخست لاکهید مارتین و شرکت پرات اند ویتنی سازنده موتور هواپیما با این تاخیر دچار تحمیل هزینه های اضافی شده اند.

همچنین شرکت لاکهید مارتین با صدور بیانیه ای اعلام کرد : در حالی که با تعطیلی دولت دچار ناامیدی و صرف مبالغ اضافی شده اند اما کماکان کار بر روی جنگنده ی F- 35 را ادامه می دهند ،مگر این که پنتاگون دستور به توقف طرح را صادر کند. البته در غیر اینصورت کارخانه به کار خود ادامه داده و کارمندان بر سر کارهای خود خواهند بود و حقوق و مزایای خود را دریافت خواهند کرد .

در بیانه ای که از سوی شرکت پرات و ویتنی صادر شده است، آمده : فقدان پشتیبانی (DCMA) در حال حاضر شرکت پرات اند ویتنی را در تولید موتور این جنگنده تحت تاثیر قرار داده است و تحویل قطعات یدکی و پیشرفت در برنامه های بهبود اجزای موتور همگی با تاخیر مواجه شده است .

تعطیلی دولت به طور مستقیم توانایی ما برای برآورده کردن نیازهای مشتریانمان و ماموریتهای نظامی ما را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین فعالیت های پیمانکاران مختلف در زمینه ی ساخت موتورهای نظامی با توجه به این مشکل متوقف شده است . در حال حاضر شرکت پرات و ویتنی از روز دوشنبه به کارگران خود مرخصی اجباری در نظر گرفته است .

http://up.p30room.ir/uploads/138150881534951.jpeg
منبع فارسی : میلیتاری

گرآورنده : مهدی صفایی

مترجم : مجتبی کیا

منبع
طبقه بندی: خبر و تحلیل های نظامی، 
برچسب ها: Pentagon: Shutdown affects F-35 test flights deliveries، Pentagon: Shutdown affects F-35 test flights، تعطیلی دردسر ساز برای صنایع نظامی و پروژه ی اف 35، تعطیلی دردسر ساز برای صنایع نظامی امریكا، تعطیلی دردسر ساز برای پروژه ی اف 35، پروژه ی اف 35،
ارسال توسط مهران
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه