تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 3 مهر 1392
سامانه های جدید موشکی قادر هواپایه و نصر هواپایه رونمایی شدند

http://up.p30room.ir/uploads/138012069062371.jpg

با حضور وزیر دفاع سامانه های جدید موشكی قادر هواپایه و نصر هواپایه رونمایی شد در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس و در آستانه 5 مهر سالروز عملیات ظفرمند ثامن الائمه ((ع)) و شكست حصر آبادان، با حضور سردار سرتیپ پاسدار دكتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح سامانه های جدید موشكی قادر هواپایه و نصر هواپایه رونمایی شد.

به گزارش اداره كل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار دهقان در مراسم رونمایی از این سامانه های مهم طی سخنانی در جمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: متخصصان زبده و كار آمد سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع پس از طراحی و تولید انبوه موشك های كروز ضد كشتی قادر و نصر موفق شدند با خلاقیت و ابتكار مثال زدنی نسخه هواپایه این موشك ها را نیز طراحی و تولید كنند.

وزیر دفاع گفت: با طراحی و ساخت این موشك های هواپایه كه برای نخستین بار در كشور صورت می گیرد ضمن تجهیز جنگنده های نیروی هوایی كشورمان به موشك های پیشرفته قادر هواپایه با برد بیش از 200 كیلومتر و نصر هوا پایه بابرد بیش از 35 كیلومتر قدرت عملیاتی و توان بازدارندگی آنان به نحو چشمگیری افزایش می یابد.

سردار دهقان، قابلیت آماده سازی سریع، ارتفاع پروازی پایین، دقت بالا در انهدام اهداف مورد نظر بویژه شناورهای دریایی، قدرت تخریب زیاد و مقاومت بالا در مقابله با اختلالات رادیویی را از ویژگی های مهم این سامانه های موشكی برشمرد.

وزیر دفاع، این دستاورد ارزشمند را ناشی از رویكرد تحقیق، نوآوری، توسعه و تولید بر مبنای نیاز نیروهای مسلح توصیف كرد و افزود این مهم از مصادیق برجسته بهره گیری از راه های میان بر است كه همواره بعنوان یك راهبرد كلیدی مورد تاكید فرماندهی معظم كل قوا بوده است.


سردار دهقان تصریح كرد با به ثمر نشستن این دستاورد بزرگ ضمن بهره گیری هوشمندانه و حداكثری از ظرفیت ها وسرمایه های موجود نیروهای مسلح، موفق شده ایم تحریم های دشمنان را نیز به طور موثری بی اثر و خنثی كنیم.

سردار دهقان با بیان اینكه یكی از مهمترین دستاورد های حماسه دفاع مقدس، پایه گذاری صنعت دفاعی بومی متكی بر خودباوری و اراده فرزندان رشید ملت ایران در وزارت دفاع و صنایع وابسته بوده است؛ تصریح كرد:مدیران و متخصصان وزارت دفاع در صنایع و بخش های مختلف با الهام از فرهنگ حماسی دفاع مقدس ، تحت زعامت و فرماندهی ، فرمانده معظم كل قوا و با روحیه جهادی ، تداوم بخش را شهیدان والامقامی هستند كه با ایثار جان خود ، امنیت ملی را تضمین و روحیه اعتماد به نفس و خودباوری را به كالبد جامعه دمیدند.

وزیر دفاع در پایان از فن آوران فرهیخته و سخت كوش سازمان های صنایع هوافضا و صنایع هوایی وزارت دفاع كه مسئولیت تحقیق، طراحی و ساخت این پروژه مهم را عهده دار بوده اند و همچنین از فرماندهی نیروی هوایی ارتش كه وزارت دفاع را در عملیاتی شدن سامانه های مذكور یاری نمودند تشكر و قدردانی كرد .

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویرفیلم انلاین شلیک موشک قادر هواپایه

[http://www.aparat.com/v/wKMRG]منبع خبر : وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

منبع تصاویر : میلیتاری

طبقه بندی: خبر و تحلیل های نظامی، 
برچسب ها: رونمایی از دو موشک ایرانی هوا پرتاب، رونمایی از دو موشک هوا پرتاب، سامانه های جدید موشکی قادر هواپایه، سامانه های جدید موشکی نصر هواپایه، موشك نصر هواپایه، موشک قادر هواپایه، فیلم شلیک موشک قادر هواپایه،
ارسال توسط مهران
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه