تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 26 مرداد 1392
http://up.p30room.ir/uploads/137676565501422.jpg

در پی درخواست دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا درباره ی جزییات منطقه 51 و پروازهای انجام شده ی هواپیماهای U-2 از آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) تحت قانون آزادی اطلاعات ، اسناد 400 صفحه ای از فعالیت های این سایت مخفی از جمله نقشه ی موقعیت این تاسیسات و ماموریت هواپیماهای U-2 منتشر شد و امروز در خروجی آرشیو امنیت ملی دانشگاه جورج واشنگتن قرار گرفت.

این اقدام دولت آمریکا اذعان به وجود تاسیسات نظامی "منطقه 51" به حساب میاید اما در اسناد منتشره توسط آن ، ماهیت این مرکز تنها محلی برای تست هواپیماهای شناسایی پیشرفته از جمله هواپیمای U-2 موسوم به Dragon Lady (تحت پروژه ی AQUATONE) اعلام گردیده است و هیچ اشاره ای درباره ی فعالیت این مرکز برای توسعه تسلیحات پیشرفته ی نظامی نسل بعد و مطالعه روی UFO ها ، که در محافل غیررسمی گمانه زنی میشود، نشده است.

نقشه ی منتشر شده از Area 51 توسط CIA

در ادامه ی این اسناد ، جزییات عملیات های شناسایی U-2 بر فراز اتحاد جماهیر شوروی ، خاورمیانه و چین منتشر شده است. بنابر این اسناد، استفاده از خلبانان انگلیسی برای هواپیماهای U-2 با هدف گمراه کردن شوروی ، پروازهای شناسایی U-2 بر فراز تاسیسات اتمی و محل تست های اتمی فرانسه تحت عملیات Fish Hawk و پروازهای شناسایی U-2 بر فراز چین (تحت عملیات STPOLLY) تایید شده است.

همچنین اسم رمز عملیات ها ، نام خلبانان ، مناطق عکسبرداری شده ، دولت ها و سازمان های همکاری کننده با این پروژه در سراسر جهان منتشر شده است.

در این اسناد همچنین فعالیت های مرتبط به سقوط هواپیماهای U-2 ، از جمله پروژه ی MUDLARK که در پی سقوط هواپیمای گری پاورز بر فراز شوروی کلید خورد نیز پوشش داده شده است.لینک اسناد در آرشیو امنیت ملی دانشگاه جورج واشنگتن :


http://www2.gwu.edu/...AEBB/NSAEBB434/
منبع : میلیتاری

مترجم : cheka


طبقه بندی: خبر و تحلیل های نظامی، 
برچسب ها: اسناد Area 51 توسط CIA از طبقه بندی خارج شد، اسناد Area 51، Area 51، هواپیماهای U-2، جزییات منطقه 51، Dragon Lady، پروژه ی AQUATONE،
ارسال توسط مهران
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه