تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 مرداد 1392
http://up.p30room.ir/uploads/13764739319721.jpg

به گزارش آسوشیدپرس بر اثر حادثه‌ی آتش‌سوزی و انفجار زیردریایی INS Sindhurakshak که در بندر بمبئی پهلو گرفته بود 18 ملوان هندی درون زیر دریایی به دام افتاده و با وجود تلاش‌های تیم‌های امدادی کشته شده‌اند.

کانال‌های تلویزیونی خبری هند خبر از دیده شدن شعله‌های بزرگ آتش و حرکت تعداد زیادی خودروی اتش‌نشانی به سمت محل حادثه خبر داده‌اند.

خاموش کردن آتش حدودا دو ساعت به طول انجامیده، نارندرا ویسپوت سخنگوی نیروی دریایی هند از شروع روند تحقیقات پیرامون علت حادثه خبر داده و از ارائه اطلاعات بیشتر خودداری کرده است.

Sindhurakshak زیردریایی روسی کلاس کیلوی پانزده ساله است که در 24 دسامبر 1997 وارد خدمت نیروی دریایی هندوستان شده است. این زیردریایی در فوریه 2010 نیز دچار حریق شده بود و طی آن یک ملوان کشته و دو تن دیگر زخمی شده بودند.

علت حادثه نشت هیدروژن از مخزن باتری‌های زیردریایی اعلام شد. پس از وقوع این حادثه Sindhurakshak جهت تعمیر و بروزرسانی‌های اساسی به روسیه منتقل شد و پس از دو سال نیم تحویل نیروی دریایی هند داده شد.

اطلاعات تکمیلی:

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت‌های خبریو با انفجار اژدرهای مستقر در دماغه Sindhurakshak این قسمت کاملا دچار آسیب شده، آب به درون زیردریایی نفوذ کرده و سبب غرق شدن آن شده است. بر اثر این انفجار زیردریایی دیگری کلاس کیلوی هند یعنی INS Sindhuratna که در نزدیکی زیردریایی اول بوده نیز دچار آسیب جزئی شده است. در حال حاضر هند تعداد ده فروند زیردریایی کلاس کیلو در اختیار دارد.


دانلود ویدئو در پیوست. زمان 8 ثانیه حجم 780 کیلوبایت.

http://up.p30room.ir/uploads/137647393229282.jpg

فایل های پیوستی

  • فایل پیوستی  1.zip   780.82K   41 منابع:
میلیتاری
http://www.dnaindia....board-uncertain
http://news.yahoo.co...-040829457.html
http://en.wikipedia...._note-dnaiss-11
http://en.wikipedia....class_submarine


طبقه بندی: خبر و تحلیل های نظامی، 
برچسب ها: انفجار و غرق شدن زیردریایی کلاس کیلوی نیروی دریایی هند، انفجار و غرق شدن زیردریایی کلاس کیلوی هند، حادثه‌ی آتش‌سوزی و انفجار زیردریایی INS Sindhurakshak، INS Sindhurakshak، حادثه‌ی آتش‌سوزی و انفجار زیردریایی،
ارسال توسط مهران
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه