تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 16 مرداد 1392

تجهیز همه یگان‌های موشکی زمینی روسیه به سامانه اسکندر-ام تا سال 2018

http://up.p30room.ir/uploads/137589302139351.jpg

وزارت دفاع روسیه در حال برنامه‌ریزی برای تجهیز همه تیپ‌های موشکی نیروی زمینی این کشور به سامانه موشکی بالستیک تاکتیکی اسکندر-ام تا سال 2018 است. تاکنون نمونه‌هایی از این سامانه به یگان‌های نظامی مستقر در مناطق جنوبی روسیه از جمله منطقه آستراخان تحویل داده شده است.

بر اساس اعلام خبرگزاری ریانوستی این موشک قادر است در مدت زمان یک دقیقه به طور همزمان با دو هدف مختلف در فاصله 280 کیلومتری درگیر شود. اسکندر-ام نمونه ارتقا یافته سامانه موشکی بالستیک متحرک 9 کی 720 اسکندر است که برای رویارویی با طیف گسترده‌ای از اهداف زمینی طراحی شده است.

برد بیشینه این سامانه موشکی 400 کیلومتر است و می‌توان از آن برای حمله به اهدافی همچون مقرهای فرماندهی، نقاط کلیدی شبکه‌های ارتباطی، محل تمرکز نیرو‌های زمینی، تاسیسات و تجهیزات پایگاه‌های هوایی و موشکی و بالگردها و هواپیماهای مستقر در این پایگاه‌ها استفاده کرد.

این سامانه به تجهیزات هدایت اینرسی و اپتیکی و همچنین حسگرهای الکترواپتیکی مجهز است که دقت آن را افزایش می‌دهد. موشک‌های این سامانه پیشران جامد بوده و دارای یک مرحله هستند و مسیر پروازی شبه بالستیک را طی می‌کنند.منابع :
میلیتاری
ماهنامه صنایع هوافضا - شماره 89 - مرداد ماه 92 -صفحه 39طبقه بندی: خبر و تحلیل های نظامی، 
برچسب ها: تجهیز همه یگان‌های موشکی زمینی روسیه به سامانه اسکندر-ام، سامانه اسکندر-ام، تجهیز همه یگان‌های موشکی زمینی روسیه به سامانه اسکندر، تیپ‌های موشکی نیروی زمینی روسیه،
ارسال توسط مهران
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه