تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 16 مرداد 1392
http://up.p30room.ir/uploads/137586391933451.jpg

در بحبوحه تنش های چین و ژاپن بر سر جزایر مورد مناقشه دو کشور ، ژاپن بزرگترین ناو جنگی این کشور را دیروز ( سه شنبه ) رونمایی كرد. ارتش توکیو دیروز با برگزاری مراسمی در شهر بندری یوکوهاما این ناو جدید را که 248 متر طول دارد و قادر به حمل بالگرد است به نمایش خواهد گذاشت.

خبر ساخت چنین ناوی سال ها پیش اعلام شده بود اما مراسم رونمایی از آن در حالی برگزار می شود که دولت محافظه کار ژاپن تقویت توان نظامی این کشور را همزمان با تلاش ها برای اصلاح قانون اساسی ژاپن در دست بررسی دارد.

وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد امکان استقرار نه فروند بالگرد بر روی این ناو وجود دارد و پیش بینی می شود در عملیات مقابله با بحران ، امداد و نجات و نیز حفاظت از مسیرهای دریایی و خاک این کشور نقشی اساسی داشته باشد.

هنوز زمان بهره برداری از این ناو مشخص نشده است.

گارد ساحلی چین کمتر از دو هفته پیش برای نخستین بار وارد آبهای مورد مناقشه با ژاپن شد و به دنبال آن تنش های دریایی بین دو قدرت بزرگ شرق آسیا بار دیگر اوج گرفت.

در همین حال شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در تلاش است تا بنیه نظامی این کشور را بیش از پیش تقویت کند و این امر مستلزم اصلاح قانون اساسی است که آمریکا و متحدانش به دنبال جنگ جهانی دوم برای این کشور وضع کردند.


عكس های مراسم رونمایی از این کشتی جنگیمنبع خبر : به گزارش مشرق به نقل از واحد مرکزی خبر

منبع تصاویر : یاهو نیوزطبقه بندی: خبر و تحلیل های نظامی، 
برچسب ها: Japan unveils largest warship since World War II، رونمایی از بزرگترین ناو جنگی ژاپن،
ارسال توسط مهران
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه