تبلیغات
بزرگترین مرجع جنگ افزار
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 13 مرداد 1392

AL TARIQ

http://up.p30room.ir/uploads/137561180793841.jpg

شرکت Tawazun ابوظبی امارات با همکاری شرکت دنل دینامیکس موفق به ساخت  نوعی سیستم هدایت بمب  لیزری جدید را با نام طارق شده است .

اخیرا این سیستم هدایت تست های خود را در شناسایی هدف و همچنین محاسبات دینامیکی مسیر پرواز خود را با موفقیت پشت سر گذاشت تا وارد  فاز تولید انبوه شود . در این تست این سیستم هدایتی باید از مسیری جدا از مسیر فاز ترمینال خود به سمت هدف نزدیک می شد و سپس با تغییر مسیر پرواز وارد فاز ترمینال می شد .

طبق گفته مدیر پروژه طارق ، این بمب در واقع ابتدا باید با انجام مانور پای سگ (leg-dog) به سمت هدف حرکت کند و به صورت پویا مسیر خود را به سمت هدف تصحیح کند.

این سیستم هدایت در دو مدل پایه و دوربرد ساخته می شود که مدل اولیه آن بردی معادل 40 کیلومتری و مدل دوربرد آن بردی در حدود 100 کیلومتر خواهد داشت ، البته برنامه هایی برای افزایش برد این موشک تا 200 کیلومتر نیز وجود دارد .

وظیفه این سیستم هدایت ، حمل بمب های MK81 ، MK82 ، MK83 به هدف مورد نظر می باشد . دقت این سیستم هدایت نیز 3 متر می باشد ، همچنین از دیگر ویژگی های این سیستم هدایت هزینه های پایین نگهداری آن می باشد .

تصویر

تصویر

تصویر


تصاویر خط تولید این موشک

تصویر

تصویر


اینفوگرافی موشک

تصویرمنبع : Military.ir & Hamedof , Allrights Reserved

طبقه بندی: انواع بمب، 
برچسب ها: طارق بمب هدایت لیزری امارات، بمب هدایت لیزری امارات، طارق، اشنایی با طارق بمب هدایت لیزری امارات، اشنایی با بمب هدایت لیزری، بمب هدایت لیزری، AL TARIQ،
ارسال توسط مهران
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه